Ικανοποιητική εμφάνιση του Τμήματος Στίβου στους αγώνες "Πύργος 2011"

Sunday, 12 Jun, 2011

1/1

Το Σάββατο 11 Ιουνίου 2011 πραγματοποιήθηκαν στην πρωτεύουσα του νομού Ηλείας οι ετήσιοι αγώνες στίβου "Πύργος 2011".Η ομάδα στίβου του Μεσσηνιακού Γ.Σ. συμμετείχε στους αγώνες με 15 αθλητές και αθλήτριες. Το αγωνιστικό πρόγραμμα περιείχε αγωνίσματα για όλες τις ηλικιακές κατηγορίες. Με βάση τη σειρά κατάταξης οι αθλητές και οι αθλήτριες του Μεσσηνιακού αναγράφονται παρακάτω:

Η Θεοδώρα Μπινίσκου κατέκτησε την 1η θέση στα 150 μ Παγκορασίδων Α' με επίδοση 19''.63
Ο Βασίλης Τσούσης, κατηγορίας Έφηβων, τερμάτισε 2ος στα 100μ Ανδρών με επίδοση 11''.08
Η Βίκυ Καλογερόπουλου, αν και Κορασίδα, ήρθε 3η στα 800μ Γυναικών με επίδοση 2':29''.30
Η Σταυρούλα Χόνδρινου, Παγκορασίδα Α', κατετάγη 4η στο άλμα σε ύψος Γυναικών με επίδοση 1,55μ.
Η Νικολέτα Μακροπούλου, Κορασίδα, τερμάτισε 4η στα 100μ Γυναικών με επίδοση 13''.17
Ο Γιώργος Γαιτάνης κατέκτησε την 4η θέση στα 150 μ Παμπαίδων Α' με επίδοση 19''.00
Ο Διονύσης Δραγκιώτης, κατηγορίας Εφήβων, τερμάτισε 4ος στα 200μ Ανδρών με επίδοση 23''.92 και 8ος στα 100 μ Ανδρών με επίδοση 11''.85
Ο Γιάννης Πατρινιός, κατηγορίας Εφήβων, τερμάτισε 5ος στα 100μ Ανδρών με επίδοση 11''.63
Η Δήμητρα Καρλαύτη, ήρθε 5η στο άλμα σε μήκος Παγκορασίδων Α' με επίδοση 4,54μ
Η Χριστίνα Βλαχάκη, κατετάγη 5η στον ακοντισμό Γυναικών με επίδοση 32,12μ
Ο Κλεών Μέτσα ήρθε 6ος στον ακοντισμό Παμπαίδων Α' με επίδοση 26,50μ
Η Μαριάννα Στυλιανίδου, Κορασίδα, κατέκτησε την 7η θέση στη σφαιροβολία Γυναικών με επίδοση 8,42μ
Η Δήμητρα Καλογεροπούλου τερμάτισε 8η στα 150 μ Παγκορασίδων Α' με επίδοση 21''.20
Η Βάσια Καλογεροπούλου τερμάτισε 9η στα 60 μ Παγκορασίδων Β' με επίδοση 9''.75
Η Μαρία Παναγιωτοπούλου τερμάτισε 10η στα 60 μ Παγκορασίδων Β' με επίδοση 9''.97

Είναι χαρακτηριστικό ότι ορισμένοι αθλητές και αθλήτριες τους Μεσσηνιακού συναγωνίστηκαν αντιπάλους από μεγαλύτερες ηλικιακές κατηγορίες. Για λογούς σύγκρισης ακολουθεί η αγωνιστική κατηγορία με την ηλικιακή αντιστοιχία: